EKSPERCI OFF LABEL:

Jestem lekarzem ze specjalizacją dermatologiczną, a od dwudziestu pięciu lat zajmuję się głównie dermatologią estetyczną, przy czym jedenaście lat pracuję tylko we własnym Centrum Dermatologii Estetycznej „Bagłaj” we Wrocławiu.Moim pacjentom oferuję szeroki zakres zabiegów inwazyjnych i nieinwazyjnych, począwszy od laseroterapii, HIFU i RF, poprzez implantację nici, podawanie wypełniaczy, toksyny botulinowej i stymulatorów tkankowych, kończąc na lipo- i nanolipotransferach.Wspólnie z mężem, profesorem Maciejem Bagłajem, specjalistą chirurgii dziecięcej i chirurgii onkologicznej, zajmujemy się szeroko pojętą dermatochirurgią, a w 2019 roku otworzyliśmy własny szpital Chirurgii i Dermatologii Estetycznej Dzieci i Dorosłych „Bagłaj”, gdzie na dwóch salach operacyjnych możemy wykonywać zabiegi w znieczuleniu ogólnym lub sedacji.Szczególnymi pacjentami do zabiegów ogólnych pozostają dla nas dzieci z defektami estetycznymi, wrodzonymi lub pourazowymi, które stygmatyzują tych małych pacjentów.
Jestem lekarzem ze specjalizacjami z zakresu chirurgii oraz medycyny rodzinnej, a ponadto specjalizuję się w dziedzinie medycyny estetycznej i anti-aging (jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz Aesthetic Multispeciality Society International – AMS).Jestem autorem innowacyjnych metod terapeutycznych z wykorzystaniem m.in. kwasu hialuronowego, PRP, PRF, autologicznego tłuszczu (m.in. wolumetrii podporowej, SmasLift i SMARTlift), zapewniających bardzo dobre a zarazem naturalne efekty odmładzania. Mogę też nieskromnie nazwać siebie prekursorem nieoperacyjnego liftingu z użyciem Ultherapy oraz terapii łączonych z wykorzystaniem kwasu bursztynowego. Opracowałem kilka innowacyjnych mikrokrokaniulowych technik iniekcyjnych. Prowadzę własną „Prime Clinic” w Warszawie.Zdobytym doświadczeniem dzielę się jako wykładowca w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Należę do grupy międzynarodowych ekspertów oraz trenerów nowoczesnych technik zabiegowych. Jestem członkiem Międzynarodowej Rady Ekspertów Fillmed.Fundamentem moich działań i moją „filozofią” jest zindywidualizowany i holistyczny program zabiegów przeciwstarzeniowych.
Jestem dermatologiem i wykładowcą akademickim z wieloletnim doświadczeniem.Ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie. Kolejnym etapem mojej edukacji zawodowej były studia doktoranckie w Zakładzie Zarządzania i Ekonomiki Ochrony Zdrowia Akademii Medycznej w Lublinie, które zakończyłam obroną pracy doktorskiej z dziedziny dermatologii oraz zdrowia publicznego i odebrałam stopień doktora nauk medycznych.W latach 2003-2009 pracowałam w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej w Lublinie, gdzie uzyskałam tytuł specjalisty dermatologa-wenerologa.Pracuję jako adiunkt w Katedrze Kosmetologii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Stale podnoszę swoje umiejętności zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach i seminariach w kraju i zagranicą.Zawsze kieruję się indywidulanym podejściem do pacjenta. Wyczucie estetyki ludzkiego ciała pozwala mi na bardzo skuteczny dobór zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jestem ekspertem w dziedzinie technik łączonych z zastosowaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.Jestem członkiem wielu branżowych stowarzyszeń, m.in. Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Europejskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i specjalistką pediatrii oraz chirurgii dziecięcej. Z czasem moje zainteresowania nieco się zmieniły, co zaowocowało ukończeniem Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (2004), a potem poszerzyły w kierunku „biznesowym”. Skończyłam więc Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie organizacji i zarządzania zakładami opieki zdrowotnej.Uczestnicząc w wielu szkoleniach w Polsce i za granicą, nadal starałam się doskonalić moje umiejętności i rozwijać wiedzę. Poczułam się doceniona, gdy w 2004 roku zostałam „Głogowianką Roku” i jednocześnie laureatką konkursu Avon Cosmetics Polska „Kobieta Przedsiębiorcza”.Od lat nie ograniczam się jednak tylko do aktywności zawodowej: od pięciu kadencji jestem radną Rady Miasta Głogowa.W wolnym czasie uprawiam rowerowe eskapady, jestem miłośniczką podróży i… dziwnych naszyjników.
Jako specjalistka dermatologii i wenerologii doktorat uzyskałam w dziedzinie twardziny układowej. Podczas stypendium podoktoranckiego w Medical University of South Carolina w USA zdobywałam doświadczenie w zakresie biologii molekularnej (regulacja metabolizmu kolagenu w skórze w warunkach prawidłowych i patologicznych: twardzina układowa i nowotwory).Od 2011 jako dermatopatolog mam certyfikat europejski ICDP-UEMS. Jestem autorką dziesiątek prac oryginalnych, doniesień i artykułów naukowych. W 2020 roku uzyskałam habilitację. Od dwóch lat jestem adiunktem w Katedrze i Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzę pracownię histologii, interesują mnie szczególnie choroby zapalne skóry, przyczyny łysienia i wczesna dermoskopowa diagnostyka czerniaka. Uzyskałam wiele nagród, wyróżnień oraz grantów naukowych.Jestem członkinią m.in. Amerykańskiego Towarzystwa Dermatopatologicznego (ADPS), Międzynarodowego Towarzystwa Dermatopatologicznego, Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii, członkinią Zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i członkinią Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE). W dziedzinie medycyny estetycznej interesują mnie głównie wykorzystanie toksyny botulinowej, a także inne małoinwazyjne metody odmładzania skóry. Często wykładam podczas konferencji i szkoleń z tego zakresu. Biorę też udział w Radzie Naukowej SLDE iFundacji Anti-Aging.Sama stale dokształcam się w ośrodkach w Bostonie, Hamburgu, Grazu, Londynie i Charlestonie – wobec tempa postępu wiedzy medycznej jest to dziś niezbędne dla każdego lekarza!
Ukończyłam Akademię Medyczną w Lublinie w 1984 roku i do 2015 roku pracowałam jako adiunkt w Zakładzie Radiologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Posiadam I i II stopień specjalizacji z Radiodiagnostyki. W 1996 roku uzyskałam tytuł Doktora Nauk Medycznych. Jestem współautorem 186 opublikowanych prac i doniesień zjazdowych. W 2008 roku po obronie pracy dyplomowej pt. „Zastosowanie diagnostyki ultrasonograficznej w wybranych patologiach skóry i tkanki podskórnej” uzyskałam tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej nadany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej. Praca dyplomowa została wyróżniona i opublikowana w Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine. Od 2008 roku pracuję w Centrum Medycyny Estetycznej, Kosmetyki i Laseroterapii Medest w Lublinie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach, uzyskując liczne dyplomy i certyfikaty.
Jestem lekarzem medycyny rodzinnej, a ponadto absolwentką Podyplomowej Szkoły Kosmetologii Lekarskiej i członkinią Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (SME PTL). Należę też do stowarzyszeń medycyny przeciwstarzeniowej (polskiego i europejskiego: PSAAM i ESAAM).Specjalizuję się w implantacji kwasu hialuronowego oraz nici stałych i wchłanialnych. Jestem certyfikowanym międzynarodowym trenerem marki Neauvia.Od kilku lat prowadzę w Rybniku certyfikowany gabinet medycyny estetycznej Lift Med – jeden z pierwszych takich ośrodków w tym regionie.
Studia na Śląskiej Akademii Medycznej skończyłam w 1986 roku. Uzyskałam specjalizację z chirurgii ogólnej. W 2004 zakończyłam Studia Podyplomowe Kosmetologia Lekarska w Krakowie, a wkrótce potem uzyskałam Certyfikat Lekarza Medycyny Przeciwstarzeniowej Światowego Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej (World Society of Antiaging Medicine). Teraz jestem członkinią PTMEiAA i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.Osiemnaście lat zajmuję się medycyną estetyczną. Jako wykładowca brałam udział w kongresach w Polsce i za granicą (Paryż, Monako). Interesuje mnie głównie zastosowanie metod łączonych: kojarzenie nici liftingujących Aptos, liposukcji, radiofrekwencji i lipofilingu. Jako chirurg zajmuję się głównie flebologią i dermatochirurgią. Poza tym jestem szkoleniowcem w zakresie lipofilingu, zastosowania kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej oraz jedynym w Polsce „ekspertem międzynarodowym” firmy Aptos. W Lublińcu wspólnie z mężem prowadzimy Centrum Medyczne Veno-Med.
Ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie. Specjalizację w dziedzinie okulistyki uzyskałam w 2007 roku. Odbyłam staże naukowe m.in. na uniwersytetach w Chicago, Salzburgu i Pradze. Od 2001 jestem starszym asystentem w Katedrze i Klinice Okulistyki WL WUM i w Samodzielnym Publicznym Klinicznym Szpitalu Okulistycznym. Zajmuję się chirurgią zaćmy, jaskry, przedniego odcinka oka, chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną powiek, chirurgią oczodołów, zespołem suchego oka (w szczególności u pacjentów po przeszczepach szpiku). Jako uzupełnienie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej powiek stosuję z powodzeniem zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie jestem trenerem firmy Restylane Galderma, specjalizując się w zabiegach w okolicy oka i środkowej części twarzy.Jednocześnie prowadzę szkolenia dotyczące m.in. miękkich soczewek terapeutycznych, farmakoterapii jaskry, kursy z blefaroplastyki i zaawansowanych technik chirurgicznych w zakresie okuloplastyki. Jestem certyfikowanym wykładowcą European Board of Ophthalmology.Kilkakrotnie zdobyłam nagrody za najlepsze projekty badawcze, a obecnie biorę udział w badaniach genetycznych, w ramach grantów KBN, dotyczących LHON i choroby Stargardta. Sporo też publikuję.Należę oczywiście do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, a przy tym do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (dermatologiem nie jestem – ale zabiegi o charakterze estetycznym stały się moją drugą pasją).
Jestem psychologiem, specjalistą seksuologii klinicznej i psychoterapeutą. Ukończyłem m.in. studia podyplomowe z zakresu opiniowania sądowo-psychologicznego i Studium Doktoranckie Wydziału Lekarskiego SUM. Ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe zdobywałem w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a także w Centrum Terapii Lew-Starowicz. Obecnie jestem kierownikiem Zakładu Seksuologii w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Współpracuję też z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem SWPS.Należę do Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej (ESSM), jestem członkiem Rady Naukowo-Konsultacyjnej ds. MSM Krajowego Centrum ds. AIDS (agenda Ministerstwa Zdrowia).Jestem autorem lub współautorem licznych artykułów, a także rozdziałów w podręcznikach akademickich, ale nie tylko – często występuję w roli eksperta w popularnych programach radiowych i telewizyjnych poświęconych seksualności, publikuję na łamach prasy komercyjnej oraz współprowadzę programy SexAudycja i SexPodcast w Radiu TOK FM.W pracy z pacjentami specjalizuję się w wielu zagadnieniach, w tym w zaburzeniach rozwoju psychoseksualnego, problematyce nadmiernego popędu seksualnego i CSBD, we wsparciu i terapii osób LGBT+ oraz w leczeniu osób, które doświadczyły przemocy, w tym przemocy seksualnej.
Po skończeniu studiów na Wydziale Lekarskim AM w Białymstoku przez trzy lata pracowałam naukowo w Instytucie Mario Negri Sud we Włoszech. Tam też odbyłam staż lekarski (w szpitalu klinicznym w Pescarze) i uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. W tym okresie opublikowałam wiele prac dotyczących genetycznych uwarunkowań chorób układu krzepnięcia i cukrzycy. Jeszcze we Włoszech, pracując w Klinice Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, doceniłam znaczenie prawidłowej diety w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób. W tym przekonaniu utwierdziły mnie kolejne doświadczenia zawodowe, m.in. praca na Oddziale Endokrynologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Zagadnienia te interesowały mnie do tego stopnia, że po uzyskaniu specjalizacji internistycznej i ponad dziesięcioletniej praktyce szpitalnej postanowiłam otworzyć własny gabinet leczenia nadwagi i otyłości. Jestem też współtwórczynią Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości oraz członkinią Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Medycyna estetyczna pojawiła się w moim życiu w 2011 roku, jako wyraz dbałości o sylwetkę i urodę oraz uzupełnienie starań o zdrowie i dobrostan moich pacjentów. Dlatego zabiegi wyszczuplające i upiększające łączę z wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie dietetyki oraz medycyny ogólnej. Staram się wciąż doskonalić moje umiejętności tak, by moi pacjenci otrzymywali ode mnie kompleksową pomoc na najwyższym możliwym poziomie.
Jestem lekarzem i chirurgiem flebologiem, Przez wiele lat zdobywałem doświadczenie, pracując na oddziale chirurgicznym, a od piętnastu lat prowadzę w Kielcach własne centrum medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej: „Re Vitae”.Nie udaję wielkiego podróżnika (choć, owszem, byłem w kilku ciekawych miejscach świata), za to cenię sobie „podróże” i odkrywanie tego, co nowe w medycynie estetycznej.W wolnych chwilach lubię czytać – książki, to jasne, ale też opinie moich zadowolonych pacjentów :-). I choć nie mam czasu na delektowanie się wyszukaną kuchnią w renomowanych restauracjach, to rozkoszuję się smakiem… dobrze wykonanych zabiegów w naszej klinice.Chcecie dowiedzieć się o mnie czegoś więcej? Zapraszam do „Re Vitae” na wspólną kawę…
Po ukończeniu Akademii Medycznej w Warszawie i stażu specjalizacyjnym dałam się „uwieść” rozwijającej się wówczas nowej dziedzinie: medycynie estetycznej. Ukończyłam Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim, a następnie międzynarodowe dwuletnie podyplomowe studia organizowane przez Światowe Towarzystwo Medycyny Anti-Aging, zakończone egzaminem (Anti-Aging Medical Specialisation) na uniwersytecie w Charleroi w Belgii.Moje szczególne zainteresowania dotyczą metod regeneracji skóry. Moja pasja to tworzenie programów indywidualnie dostosowanych do potrzeb poszczególnych pacjentów; opieram je na zabiegach o małej inwazyjności i na stymulacji skóry w celu „cofania” jej wieku biologicznego i spowalniania procesów starzenia. To zabiegi związane z modelowaniem twarzy, prowadzące do przywracania optymalnego kształtu owalu, z zachowaniem naturalnych rysów.Praktykuję w mojej klinice na warszawskim Mokotowie, a interesuje mnie wykonywanie takich zabiegów, po których pacjent wygląda zdecydowanie lepiej, ale jego wygląd nie sugeruje, że… był moim pacjentem.
Człowiek, lekarz, chirurg, specjalista chirurgii plastycznej – w tej kolejności chciałbym być postrzegany.To, kim dziś jestem w życiu prywatnym i zawodowym, określiłbym jako serię przypadkowych, niespodziewanych zdarzeń – „czarnych łabędzi”, które z perspektywy czasu okazały się „dobrymi czarnymi łabędziami”.Miałem szczęście urodzić się w porządnej rodzinie i otrzymać solidne wychowanie, a potem szczęście spotkać na swojej drodze prawych ludzi i wspaniałych nauczycieli.W miarę wrodzonych możliwości otrzymanych od Boga staram się wykorzystać swoje szanse życiowe i robić to, co najlepiej potrafię, a unikać robienia tego, czego nie potrafię.Od samego początku pracy zawodowej zajmuję się szeroko pojętą dydaktyką – sam lubię się uczyć i praktykować zawód lekarza, i dzielić się własnymi doświadczeniami z innymi.Dzielenie się wiedzą postrzegam jako dużą wartość, którą można ofiarować drugiemu człowiekowi.
Jestem specjalistką w dziedzinie dermatologii, a od ukończenia studiów naukowo i praktycznie zajmuję się kosmetologią. Moja praca doktorska (obroniona w 1995 roku w PAN) dotyczyła starzenia się skóry. Pracuję jako lekarz i wykładowca. Wykładam m.in. w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging, szkole która powstała z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Jestem członkiem założycielem tego stowarzyszenia i członkiem European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology (ESCAD). Należę też do grona założycieli Towarzystwa Medycyny Przeciwstarzeniowej i Anti-Aging.W marcu 2002 roku otworzyłam w Warszawie Lecznicę Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging „Melitus” – jedną z pierwszych takich placówek (w 2009 roku zmieniła siedzibę i poszerzyła działalność).Wspólnie z bratem, chirurgiem plastycznym dr. hab. Bartłomiejem Noszczykiem, jestem autorką książki „Medycyna piękności”. Współpracuję jako konsultantka z kilkoma popularnymi czasopismami kobiecymi, a w 2004 roku wspólnie ze znaną dziennikarką Katarzyną Bosacką (m.in. Wysokie Obcasy) napisałam książkę na temat pielęgnacji skóry „Cena urody”. Jestem redaktorem naukowym podręcznika „Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska” (PZWL, 2012).
Jestem absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej, specjalistą w dziedzinach medycyny morskiej i tropikalnej, dermatologii oraz alergologii. Przez wiele lat kierowałem Zakładem Medycyny Morskiej i Tropikalnej WAM, a od 2002 roku – Wojskowego Instytutu Medycznego. W 2012 roku otrzymałem tytuł profesora.Przyczyniłem się do powstania 11 podręczników oraz 88 rozdziałów w podręcznikach i monografiach naukowych z zakresu dermatologii, alergologii, medycyny tropikalnej i estetyki lekarskiej. Jestem członkiem zespołu, który opracował w roku 2019 rekomendacje dotyczące stosowania toksyny botulinowej oraz wypełniaczy.Od ponad dwudziestu lat zajmuję się problemami powikłań w medycznych zabiegach estetycznych.Za całokształt mojej pracy medycznej otrzymałem nagrodę „Złoty Otis” 2019, którą bardzo sobie cenię, bo to nagroda zaufania.
Po ukończeniu studiów medycznych uzyskałem specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej. Przez rok zdobywałem doświadczenie na oddziale chirurgii twarzowo-szczękowej i rekonstrukcyjnej. Obecnie, od blisko dziesięciu lat, zajmuję się medycyną estetyczną, ze szczególnym uwzględnieniem okolicy oka oraz zagadnień rekonstrukcyjnych. Moją własną praktykę prowadzę w Krakowie. Jako trener współpracuję z firmą Vivacy – producentem preparatów z kwasem hialuronowym Stylage.Dumny jestem z pomysłu inicjatywy pod nazwą „Nowa Twarz” – programu non profit przeznaczonego dla pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi wolumetrycznymi ubytkami twarzy (np. takimi jak rozszczepy warg i podniebienia).Zapraszam na mój Instagram Ordynowski Medycyna Estetyczna i na stronę www.drordynowski.pl
Jestem lekarzem, absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.Specjalizuję się w kompleksowej rewitalizacji skóry twarzy oraz całego ciała, a także w diagnostyce i leczeniu chorób owłosionej skóry głowy (jako dyplomowany trycholog medyczny).Swoją wiedzę aktualizuję, uczestnicząc w wielu konferencjach i specjalistycznych szkoleniach.W mojej pracy za najważniejszą kwestię uważam relację lekarz-pacjent; a oceniam nie tylko stan skóry, lecz całego organizmu, w efekcie opracowując kompleksowy program poprawy nawyków wpływających na proces starzenia się. W zabiegach estetycznych stosuję techniki łączone.Moja koncepcja piękna to: zastosowanie najnowszej wiedzy z obszaru medycyny estetycznej, opracowanie „indywidualnego planu terapeutycznego”, holistyczne podejście do pacjenta, stosowanie zasady „less is more": najpierw kondycja i jakość skóry, a potem zabiegi korekcyjne, i wreszcie dobór skutecznych dermokosmetyków do pielęgnacji domowej, co pozwala na utrzymanie efektów terapii.
Jestem specjalistą dermatologiem, lekarzem (ze stopniem doktora) zatrudnionym w Klinice Dermatologii i Wenerologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbyłem kilkuletnie staże w Stanach Zjednoczonych. Mam długie doświadczenie w dermatologii zabiegowej.Dermatologią estetyczną zajmuję się również od wielu lat. Specjalizuję się w zabiegach „odmładzających”, z użyciem najnowszych technik usuwania zmarszczek (materiały wypełniające, nici liftingujące). W Lecznicy Melitus pacjentki znają mnie z zabiegów powiększania i modelowania ust, a także implantacji nici Aptos.Wspólnie z żoną, stomatologiem Katarzyną Chojnacką-Pniewską, prowadzę od 1994 roku centrum medyczne InMedica.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ze specjalizacją z zakresu okulistyki. Pracowałam w szpitalu uniwersyteckim we Wrocławiu, w wojewódzkim szpitalu w Łodzi, w klinice okulistyki wojewódzkiego szpitala w Kielcach.Aż odkryłam moją nową pasję – zabiegi estetyczne. Ukończyłam Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie i „poświęciłam” się głównie rewitalizacji okolicy oczu. Dodatkowe umiejętności z zakresu blefaroplastyki z użyciem lasera CO2 zdobywałam w klinice dr. Mene w Rio de Janeiro w Brazylii.Dziś, choć sama jestem trenerem medycyny estetycznej i prowadzę kursy dla lekarzy, nadal regularnie i z przyjemnością pogłębiam moją własną wiedzę na licznych szkoleniach i kongresach z zakresu okulistyki, dermatologii, medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.Obecnie zajmuję się m.in. chirurgią plastyczną powiek, współpracując z „Re Vitae” w Kielcach, z Wrocławskim Centrum Okulistycznym oraz z Tesoro Clinic we Wrocławiu.Poza pracą? Mogłabym scharakteryzować to tak: ciekawa świata podróżniczka, miłośniczka dobrego jedzenia, filmu i muzyki.
Studia na Wydziale Lekarskim WUM skończyłem w 2004 roku, doktorat obroniłem w 2008, a habilitację uzyskałem w 2014. Jestem specjalistą w dziedzinach chorób wewnętrznych i kardiologii. Jako stypendysta poznałem kilka zagranicznych placówek badawczych.W czasie mojej zawodowej kariery byłem m.in. pracownikiem naukowym w Laboratory of Perioperative Genomics w The Milton S. Hershey Medical Center w Stanach Zjednoczonych, profesorem Wyższej Szkoły Umiejętności Zawodowych w Pińczowie, a obecnie – jako adiunkt – kieruję Pracownią Farmakogenetyki w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM.Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego, International Society for Heart Research oraz członkiem zarządu Young Thrombosis Researchers Group przy grupie roboczej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Working Group on Thrombosis).Główne kierunki moich zainteresowań naukowych dotyczą kwestii podłoża genetycznego reaktywacji płytek krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2 oraz udaru niedokrwiennego mózgu w kontekście nowych zmienności w obrębie genów kodujących receptory płytkowe. Jestem kierownikiem bądź opiekunem kilku projektów badawczych prowadzonych w mojej pracowni we współpracy z innymi placówkami badawczymi polskimi i zagranicznymi (m.in. z uniwersytetami we Włoszech, Kanadzie i Austrii). Jeden z projektów dotyczy poszukiwania nowych mikroRNA związanych z reaktywnością płytek krwi u pacjentów po udarze niedokrwiennym mózgu oraz określenia ich znaczenia diagnostycznego i rokowniczego.
Jestem lekarzem z certyfikatami medycyny estetycznej oraz anti-aging, z ponad 15-letnim już doświadczeniem. Swego czasu ukończyłam Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy PTL, a także Master Course in Phlebology organizowany przez Baltic Society of Phlebology. Dziś – jako wykładowca i szkoleniowiec z zakresu technik podawania wypełniaczy – dzielę się własnym doświadczeniem m.in. w pracy z Radiesse, kwasem hialuronowym, nićmi liftingującymi oraz w zabiegach lipolizy iniekcyjnej. Drukowałam w fachowych czasopismach branżowych, takich jak „Aestehetica” i „Dermatologia Estetyczna”. Jestem członkinią WOSIAM (World Society Interdisciplinary Anti-Aging Medicine), ESCAD (European Society for Cosmetic and Aesthetic Dermatology) i AAAM (American Academy of Aesthetic Medicine, a także Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Baltic Society of Phlebology.Stale staram się doskonalić moją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kongresach. Współpracowałam z wieloma prestiżowymi gabinetami i klinikami w Warszawie, a od roku 2014 prowadzę własną klinikę, specjalizując się w zabiegach regeneracyjnych i laserowych zabiegach anti-aging.
Jestem specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej, a ponadto – medycyny estetycznej. Moją pracę zawodową zacząłem w 1995 roku w Klinice Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Grodnie (Białoruś). W latach 1997-2003 pracowałem jako mikrochirurg w Miejskim Szpitalu w Grodnie, specjalizując się głównie w zabiegach reimplantacji kończyn (wykonałem ich łącznie około 460) oraz w operacjach odtwórczych. Opracowałem metodę biomechanicznej rehabilitacji reimplantowanych kończyn. W 2002 roku odbyłem staż w zakresie mikrochirurgii pod kierownictwem prof. W. Kryłowa w Moskwie w Rosyjskim Państwowym Instytucie Kształcenia Podyplomowego.Od 2003 roku mieszkam w Polsce, gdzie rozpocząłem studia doktoranckie. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałem w roku 2009. Pracowałem w zespołach Kliniki Chirurgii Plastycznej oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej UCK w Gdańsku (2003-2015). W latach 2005-2010 byłem koordynatorem Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi w województwie pomorskim. Rok później w Breast Cancer Unit Helios Hospital Bad Saarow w Niemczech odbyłem szkolenie, które miało na celu adaptację i zastosowanie światowych standardów skojarzonego leczenia raka piersi w Polsce.W moim dorobku naukowym mam ponad 30 publikacji w czasopismach medycznych polskich i zagranicznych. Brałem udział w wielu konferencjach naukowych.Medycyną estetyczną zajmuję się od 10 lat – jako praktykujący lekarz, a także jako wykładowca i szkoleniowiec.
Studia ukończyłem na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach (1993). Jestem specjalistą chirurgii ogólnej, a dodatkową wiedzę i umiejętności zdobywałem w warszawskiej Szkole Podyplomowej Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz na licznych kursach i szkoleniach.Obecnie skupiam się głównie na kompleksowym i małoinwazyjnym leczeniu zmian żylakowych kończyn dolnych, a także szyi.Satysfakcja moich pacjentów jest dla mnie priorytetem; leczę w klinice „Bellazone” (której jestem właścicielem) w Częstochowie. W pracy staram się wykorzystywać najnowocześniejsze metody i urządzenia, takie jak lasery endowaskularne bądź Endolifting 5D. Przeprowadzam zabiegi liposukcji, stosując system NIL, co pozwala nie uszkadzać odsysanej tkanki tłuszczowej.Jestem członkiem kilku towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Poszerzając moją wiedzę, jak też dzieląc się nią z innymi, dążę do tego, by przeprowadzać zabiegi stanowiące alternatywę dla operacji chirurgii naczyniowej bądź plastycznej i osiągać maksymalny efekt przy minimum inwazyjności.
Moje specjalizacje medyczne to ginekologia-położnictwo, endokrynologia i seksuologia. Jestem pracownikiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie od wielu lat kieruję Katedrą Zdrowia Kobiety. Habilitowałam się w 1996 roku, w 2009 otrzymałam tytuł profesora.Jako dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu (dwukrotnie) wspomagałam w procesie kształcenia i zdobywania umiejętności pielęgniarki, położne oraz fizjoterapeutów. Byłam też prorektorem SUM ds. rozwoju i promocji (2016-2020).W pracy klinicznej skupiam się na problemach niepłodności i towarzyszącym jej zaburzeniom endokrynologicznym oraz na zespole policystycznych jajników. Mogę powiedzieć, że moje pasje zawodowe to ginekologia dziecięca i dziewczęca oraz menopauza. W ostatnich latach rozwijam moje zainteresowania w dziedzinie ginekologii plastycznej, mając świadomość, jak ściśle w okolicach intymnych łączą się ze sobą funkcjonalność i estetyka.Jestem aktywną członkinią Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, The European Society for Sexual Medicine, The International Society for Sexual Medicine, International Federation of Pediatric and Adolescent Gynecology.Uzyskałam sporo nagród i wyróżnień, z czego szczególnie cenię sobie trzy: „Hipokratesa” 2015, odznaczenie „Lekarz – przyjaciel kobiet”, przyznane przez pacjentki, oraz nagrodę za szczególny wkład w interdyscyplinarny rozwój nauki o seksuologii, przyznaną przez PTG.Przez całe moje „życie medyczne” jestem związana z problemami kobiet – walczę o rozwijanie profilaktyki oraz o rzetelną edukację seksualną.
Od 2007 roku, gdy objęłam stanowisko kierownika Zakładu Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, moje zainteresowania koncentrują się wokół nutrigenomiki – nowej gałęzi nauki, łączącej biologię molekularną i genetykę z nauką o żywności i żywieniu.Aktualnie specjalizuję się w dobieraniu sposobu żywienia dla osób z zaburzeniami mikrobiomu jelitowego. Wspólnie z zespołem oferujemy konsultacje dietetyczne oparte na najaktualniejszych osiągnięciach z dziedziny nutrigenetyki i nutrigenomiki. Dysponujemy też unikalną wiedzą dotyczącą wpływu odżywiania na efekty osiągane w sporcie.Jestem autorką kilkudziesięciu prac naukowych związanych z problematyką żywienia człowieka, opublikowanych w prestiżowych czasopismach brytyjskich i amerykańskich. Obecnie badam wpływ lipidów na proces zapalny.Pozyskałam wiele grantów w ramach funduszy Unii Europejskiej oraz Narodowego Centrum Nauki. Za osiągnięcia naukowe byłam wyróżniona kilkoma prestiżowymi nagrodami, a w roku 2014 z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymałam tytuł profesora nauk medycznych.Jako naukowiec współpracuję z ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą. Staram się korzystać z najnowszych osiągnięć metabolomiki i nutrigenetyki, a także sama przyczynić się do rozwoju tych dziedzin nauki oraz do popularyzacji wiedzy z zakresu indywidualizacji żywienia i powiązania go z predyspozycjami genetycznymi człowieka.
Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (rok 2011) i specjalistką chirurgii ogólnej, obroniłam pracę doktorską z zakresu chirurgii plastycznej.Od lipca 2020 roku jako międzynarodowy trener Croma Pharma GmbH prowadzę szkolenia dla lekarzy w Polsce i za granicą z zakresu technik lipotransferu, autologicznej terapii komórkowej (osocze leukocytarno-płytkowe), podawania wypełniaczy, biostymulatorów i wprowadzania liftingujących nici haczykowych.Bywam często wykładowcą na zjazdach międzynarodowych i krajowych (w ostatnich miesiącach online). A na co dzień prowadzę własną klinikę medycyny estetycznej i regeneracyjnej MedicalSpa by A. Surowiecka. Zajmuję się poprawą wyglądu blizn oraz autologiczną terapią komórkową. W medycynie estetycznej kieruję się zasadą “mniej znaczy więcej” (“less is more”). Tak powstała “Drabina Piękna” autorski program łączenia zabiegów, tak aby uzyskać najlepszy efekt przy minimalnym wykorzystaniu produktów i zachowaniu naturalnego wyglądu.Poza tym wszystkim – jestem miłośniczką biegania i doświadczoną maratonką. 🙂
Jestem specjalistą endokrynologiem, pracownikiem Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych UMB. Obroniłem pracę doktorską, ponadto ukończyłem studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej. Pełnię funkcję adiunkta w Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie koordynuję prace Pracowni Medycyny Personalizowanej.Doświadczenie zawodowe zdobywałem, pracując w renomowanych ośrodkach zagranicznych takich jak Uniwersytet Harvarda, University of Chicago czy Karolinska Institutet.Należę do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (EASD). W mojej pracy naukowej zajmuję się rolą mechanizmów genetycznych i epigenetycznych w patogenezie chorób endokrynologicznych oraz w procesie starzenia, a także ich praktycznym zastosowaniem w medycynie estetycznej. Opublikowałem kilkanaście artykułów w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Wykładałem na licznych konferencjach specjalistycznych. Byłem kilkakrotnie stypendystą Ministra Nauki iSzkolnictwa Wyższego. Obecnie jestem kierownikiem pięciu grantów naukowych.
Jestem lekarzem ze specjalizacją ginekologiczno-położniczą. Właściwie od początku mojej drogi zawodowej łączę praktykę szpitalną z pracą naukową. Byłam stypendystką Uniwersytetu w Perugii. W 2010 uzyskałam tytuł doktorski w dziedzinie ginekologii i położnictwa.Jako jedna z pierwszych w Polsce zastosowałam techniki używane wcześniej w zabiegach medycyny estetycznej do leczenia wybranych schorzeń ginekologicznych. Jestem też prekursorką operacyjnej plastyki przedsionka pochwy przy użyciu nici Vaginal Narrower. Obecnie biorę udział w międzynarodowym projekcie naukowym badań nad zastosowaniem w ginekologii plastycznej kwasu hialuronowego i osocza leukocytarno-płytkowego (bogatopłytkowego).Oczywiście staram się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem – jestem międzynarodowym szkoleniowcem i wykładowcą w zakresie stosowania nowoczesnych procedur w ginekologii plastycznej, jestem też autorką pierwszej w świecie (nie przesadzam!) książki z tej dziedziny: „Ginekologii plastycznej”, wydanej w 2015 roku przez wydawnictwo PZWL.
Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Po ukończeniu studiów związałam się z Kliniką Dermatologii Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, gdzie uzyskałam stopień doktora nauk medycznych oraz tytuł lekarza specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii.Od 2001 roku profesjonalnie zajmuję się dermatologią estetyczną i kosmetologią. W 2004 roku ukończyłam studia podyplomowe w dziedzinie kosmetologii na Wydziale Biotechnologii Politechniki Łódzkiej.W trakcie mojej siedemnastoletniej praktyki odbyłam kilkadziesiąt profesjonalnych szkoleń i kursów w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej. Rokrocznie uczestniczyłam w najważniejszych konferencjach medycznych, w tym tych dotyczących estetyki lekarskiej, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od 2011 roku współpracuję jako wykładowca z Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging SLDE w Warszawie.
Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w latach 2006-2014 byłem asystentem w Klinice Psychiatrii Dorosłych tego uniwersytetu. Obecnie prowadzę własną praktykę lekarską.Kontynuuję rozwój naukowy, uczestnicząc – również jako prelegent – w licznych konferencjach w Polsce i za granicą. Odbyłem wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie we Włoszech Jestem autorem wielu publikacji naukowych oraz współautorem książek (m.in. „Farmakoterapii w psychiatrii ambulatoryjnej”, monografii „Kompendium kwetiapiny” oraz „Dopingu w sporcie”).Należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i do Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Prowadzę ogólnopolskie szkolenia dla psychiatrów oraz lekarzy innych specjalności z zakresu epidemiologii, diagnostyki i leczenia farmakologicznego chorób i zaburzeń psychicznych.Główne obszary moich zainteresowań to m.in.: farmakoterapia chorób i zaburzeń psychicznych, problem oporności na leczenie, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, problematyka samobójstw oraz psychiatria sportowa.W wolnych chwilach sam uprawiam sport, moją pasją jest koszykówka (byłem współorganizatorem Mistrzostw Polski Lekarzy w Koszykówce), wiele razy uczestniczyłem (i zdobywałem medale) w Ogólnopolskich Igrzyskach Lekarskich. Poza sportem interesuje się filozofią i historią polityczną, a wraz z rodziną – lubię podróżować.
Ukończyłam Akademię Medyczną w Krakowie (1986). Uzyskałam specjalizacje z dermatologii i wenerologii oraz internistyczną.Zanim w roku 2000 otworzyłam samodzielną praktykę lekarską, zdobywałam doświadczenie na oddziale chorób wewnętrznych oraz w klinice i przychodni dermatologicznej.Dziś mam za sobą wieloletnią praktykę w leczeniu izotretynoiną, w konsultacjach z zakresu psychodermatologii, w zabiegach laseroterapii, w stosowaniu wypełniaczy, toksyny botulinowej i mezoterapii. Obecnie pracuję głównie z preparatami Stylage.Od trzech lat, jako tzw. safety asesor, zajmuję się oceną wybranych kosmetyków południowokoreańskich pod kątem ich zgodności z regulacjami Unii Europejskiej oraz przydatności składników dla rasy kaukaskiej.Od 2017 r. w moim gabinecie wykonywany jest unikatowy zabieg rewitalizujący Idenel SiliTox, z zastosowaniem biologicznych „mikroigieł” zawierających 21 ziół i składników odżywczych o synergicznym działaniu – efekt przypomina połączenie zabiegu laserem frakcyjnym z mezoterapią (więc chyba to nic dziwnego, że jestem jego entuzjastką?) 🙂
Jestem dermatologiem oraz absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej. Dermatologia estetyczna, jako wyłamująca się w połowie lat 90-tych wąska specjalizacja dermatologii, interesowała mnie od samego początku. Pierwsze kroki w tej dziedzinie poczyniłam już w trakcie specjalizacji dermatologicznej a następnie w 2011r obroniłam doktorat z zakresu dermatologii estetycznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 2000r otworzyłam i prowadzę prywatny ośrodek dermatologii etetycznej, laserowej i ogólnej - „Derma-Clinic dr Orlitz” w Częstochowie. Należę do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD) oraz Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa (PTL) Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), rady naukowej „ Ekspert Anti-Aging” . Nadal czynnie uczestniczę w licznych sympozjach i szkoleniach w kraju i za granicą, ciągle śledząc najnowsze osiągnięcia dermatologii estetycznej, jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje. Jestem autorką i współautorką publikacji naukowych w prasie fachowej oraz publikacji w prasie codziennej. Moje wieloletnie już doświadczenie w tej dziedzinie doprowadziło mnie do przyjęcia roli szkoleniowca w zakresie technik zabiegowych z zakresu dermatologii estetycznej. Wyznaję zasadę – „Zabiegi i leczenie zgodne z duchem nowoczesnej medycyny: maksimum efektu, minimum ryzyka, powikłań i skutków ubocznych”

Off Label

Off Label

MEDVERSE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ADRES: Pustułeczki 36 02-811, Warszawa, Polska

KRS: 0000945427
NIP: 9512532986
REGON: 520979553